.
Westrup A/S
Soroevej 21
DK-4200 Slagelse
Denmark

Phone no.: +45 58 52 25 64
Fax no.:    +45 58 52 52 51
e-mail:   info@westrup.com 
Africa

Asia        

Eurasia

Europe

Middle East

North America

South America

Australia 
greenmap copy 


Head office
Main contacts



Machine Sales / Test Center
Jan Straby
Senior Sales Support

Mail: jan.straby@westrup.com
Phone: +45 58 552 559
Mobile: +45 27 104 813

Project Department
Brian Huus
Head of Project Department

Mail: brian.huus@westrup.com
Phone: +45 31 757 558


Product specialist
Leif Goldbeck
Product Manager

Mail: leif.goldbeck@westrup.com
Phone: +45 58 552 512
Mobile: +45 21 779 421

After sales service
Lars Korsgaard
Project Manager, On-site Management

Mail: lars.korsgaard@westrup.com 
Phone: +45 58 552 564
Mobile: +45 28 986 850


Research & Development
Frederik Dynesen
Manager, New Product Development

Mail: Frederik.dynesen@westrup.com 
Phone: +45 2158 3263

Factory
Lars Larsen
Chief Financial and Operating Officer

Mail: lars.larsen@westrup.com 
Phone: +45 58 552 551
Mobile: +45 40 286 950

Purchasing
Peer Bue Olsen
Purchaser

Mail: peer.bue.olsen@westrup.com
Phone: +45 58 552 547

Ghita Faerggren
Purchaser

Mail: ghita.faerggren@westrup.com
Phone: +45 58 552 546

Logistics Department
Søren Nielsen

Sales Support

Mail: soeren.nielsen@westrup.com
Phone: +45 58 552 516
Mobile: +45 28 988 132

Finance
Lars Larsen

Chief Financial and Operating Officer

Mail: lars.larsen@westrup.com
Phone: +45 58 552 551
Mobile: +45 40 286 950


Human Resources
Helle Toft Nielsen

Management Assistant

Mail: helle.toft.nielsen@westrup.com
Phone: +45 58 552 500
Mobile: +45 26 300 078


  Foreign offices
Main contacts


Westrup China

James Li

Mail: china@westrup.com
Phone: +86 21 646 691 29
Mobile: +86 (139) 176 532 86
Fax: +86 21 647 366 03


Westrup France

Torben Jepsen

Mail: france@westrup.com
Phone: +33 (0)2 41 66 08 19

Mobile: +33 (0)6 49 53 79 77
Phone: +33 (0) 970 320 627





Westrup Germany

Frank Düing

Mail: germany@westrup.com
Phone: +49 171 1897 340
Fax: +49 3222-5002722



Westrup Pacific

Jim Hole

Mail: australia@westrup.com
Phone: +61 (0) 298 445 430
Mobile: +61 (4000) 35 326
Fax: +61 (2) 98 445 445



Westrup USA

Geoff Rudesill

Mail: us@westrup.com
Phone: +1 972 881 8557
Mobile: +1 (469) 644 6401
Fax: +1 972 881 8868


 
Websitet anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og at målrette annoncer. Når du besøger vores hjemmeside, accepterer du automatisk vores brug af Cookies.